Superfighters

Superfighters - Zrzut ekranu
Adobe Flash nie jest dłużej obsługiwany. Zagraj w gry na 2 osoby w HTML 5!
5 29424
4.6

O grze Superfighters

Superfighters to naładowana akcją gra platformowa z elementami bijatyki i strzelanki. Ta osadzona w retro klimacie produkcja została stworzona przez dwuosobowe studio Mythologic Interactive i opublikowana po raz pierwszy w lipcu 2011 roku na łamach portalu Newgrounds, gdzie z miejsca zyskała olbrzymią popularność. Dzięki szybkiej, emocjonującej rozgrywce oraz nieśmiertelnej ośmiobitowej grafice, Super Wojownicy to po dziś dzień jedna z ulubionych gier graczy Gryna2.pl.

Rozgrywka w tej grze to czysta rozwałka. Nasi bohaterowie korzystając z rozmaitego uzbrojenia rozrzuconego po różnych zakamarkach poziomów, mają za zadanie pozbyć się wszystkich przeciwników nie dając się przy tym wykluczyć z walki. Twórcy zaimplementowali w grze opcje zabawy zarówno dla jednego jak i dla dwóch graczy - w obu przypadkach dostępne są takie same tryby gry. VS Mode to klasyczny deathmatch, w którym wygrywa ostatni ocalały wojownik. Mamy pełną kontrolę nad ustawieniami rozgrywki w tym trybie. Możemy wybrać ilość botów (do maksymalnie siedmiu), mapę oraz warunki zwycięstwa. Stage Mode rzuca nas na głębszą wodę i to gra narzuca nam z czym i w jaki sposób musimy się uporać. Stoczycie batalie na 4 różnych mapach w trzech kampaniach: brązowej, srebrnej i złotej. Każda kolejna oznacza oczywiście jeszcze większe wyzwanie. Tryb Survival to coś dla wielbicieli sprawdzenia swoich umiejętności w najtrudniejszych warunkach. Jeśli jesteście ciekawi ile fal przeciwników zdołacie pokonać nim wyczerpią się wasze paski życia, nic nie stoi na przeszkodzie!

Jeżeli potrzebujecie nabrać wprawy, warto zacząć od zapoznania się z trybem Tutorial. Każda lekcja pokaże wam jakimi możliwościami dysponują bohaterowie Superfighters i w jaki sposób można je wykorzystać w prawdziwym boju. A wachlarz możliwości jest naprawdę spory. Mamy tu oczywiście skoki, sprinty, kucanie, ale wojownicy bez problemu wykonają również kilka fikołków lub zakończą sprint efektownym szczupakiem. Ciągły atak wręcz zaowocuje combosem, który powali przeciwnika. Strzelanie może wymagać nabrania lekkiej wprawy - wciskając klawisz strzału włączamy tryb celowania, a po puszczeniu oddajemy strzał. Takie rozwiązanie umożliwia wykonywanie naprawdę precyzyjnych ostrzałów - oczywiście jeśli mamy dobry refleks i nie gorsze oko. Broń wymieniamy kucając w miejscu w którym się znajduje i wciskając klawisz ataku wręcz. Poza tym możemy rzucać granatami i korzystać z dodatkowych wzmocnień.

Nie każdemu może odpowiadać ustawienie klawiszy, a niektórzy użytkownicy starszych komputerów mogą doświadczać spadków klatek podczas większej rozwałki. Z pomocą przychodzą opcje gry (Set Up w menu), które umożliwiają zmianę podstawowych ustawień jak jakość grafiki i efektów, głośność dźwięków czy mapowanie klawiszy dla obu graczy. Bez problemu dostosujecie więc działanie Superfighters do waszych preferencji i możliwości sprzętowych.

Gracz #1
SterowanieNCiosMStrzał,Rzuć granat.Specjalny atak
Gracz #2
WSADSterowanie1Cios2Strzał3Rzuć granat4Specjalny atak