Polityka prywatności

Szanujemy prywatność naszych odwiedzających (dalej "Użytkownicy") i przetwarzamy informacje ich dotyczące wyłącznie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej witryny (dalej "Witryna"). Każdy Użytkownik korzystający z Witryny oświadcza, że zapoznał się z poniższymi informacjami, rozumie je i akceptuje. W innym wypadku prosimy o zaprzestanie korzystania z Gryna2.pl. Uzupełnieniem naszej polityki prywatności są warunki korzystania oraz nasza polityka cookies.

Niniejszą politykę prywatności reguluje prawo polskie i podlega ona wyłącznej jurysdykcji sądów w Polsce.

W jaki sposób pozyskujemy dane o Użytkownikach

Każda przeglądarka internetowa podczas przeglądania dowolnej strony, wysyła do niej automatycznie różne informacje dotyczące odwiedzającego ją użytkownika. Są to takie informacje jak:

  • Adres IP
  • Przeglądarka internetowa (typ, wersja)
  • System operacyjny (typ, wersja)
  • Link strony, z której Użytkownik przeszedł na Gryna2.pl

Administratorzy stron internetowych mają możliwość, aby zapisywać te dane lub wykorzystywać je bezpośrednio w oprogramowaniu obsługującemu te witryny na zasadzie porównywania (np. blokowanie dostępu dla zakresu numerów IP danego kraju).

Kto i w jakim celu przetwarza dane osobowe Użytkowników

Gryna2.pl przetwarza minimalną, niezbędną ilość danych osobowych i robi to tylko w określonych warunkach. Korzystamy również z technologii firm zewnętrznych w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania Witryny i możliwości jej rozwijania. Firmy te zajmują się prowadzeniem statystyk, publikowaniem reklam lub umożliwiają polecanie gier znajomym przy użyciu portali społecznościowych. Każda z tych firm wykorzystuje dane o Użytkownikach, które są pozyskiwane automatycznie podczas przeglądania naszej Witryny. Poniżej wyszczególniliśmy firmy, które przetwarzają dane naszych Użytkowników oraz jakie są to dane i jak są wykorzystywane.

Każda z poniższych firm posiada własną politykę prywatności, w której można znaleźć więcej szczegółowych informacji na temat przetwarzania przez nią danych osobowych. Odnośnik do odpowiedniej polityki prywatności znajduje się przy każdym omawianym podmiocie.

Każda z poniższych firm jest zobowiązana do przestrzegania aktualnego prawa związanego z przetwarzaniem danych osobowych, co za tym idzie również do odpowiedniego zabezpieczenia zebranych danych i wykorzystywania ich wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem.

Gryna2.pl

Wykorzystujemy podstawowe dane dotyczące Użytkowników w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Witryny. Pozyskujemy i przechowujemy przez okres 7 dni adres IP, informacje o przeglądarce internetowej oraz systemie operacyjnym Użytkownika, w momencie, kiedy ten oceni grę znajdującą się na łamach Witryny. Ma to na celu zabezpieczenie systemu oceniania gier przed nadużyciami i manipulowaniem ocenami. Użytkownik w każdej chwili może wystąpić do nas z prośbą o usunięcie jego danych, poprzez formularz kontaktowy. W takim wypadku Użytkownik zostanie wykluczony z możliwości oceniania gier, ponieważ z racji budowy systemu do oceniania gier, dalsze korzystanie z tej funkcjonalności stanie się niemożliwe od strony technicznej. Gryna2.pl nie przekazuje pozyskanych przez własne oprogramowanie danych Użytkowników innym firmom, nie czerpie korzyści z posiadania tych danych, nie dokonuje profilowania Użytkowników i nie próbuje ich nakłaniać do zakupienia czegokolwiek. Dane nie są i nie będą przechowywane dłużej niż to jest niezbędne.

Google Analytics

Google Analytics zajmuje się analizą statystyk i zachowania użytkowników w obrębie witryny. Dzięki tym danym możemy lepiej dostosowywać działanie Gryna2.pl do potrzeb naszych odwiedzających, tym samym wpływają na wydajność i ogólną jakość Witryny, co przekłada się na komfort Użytkowników. Dane przetwarzane przez Google Analytics:

  • Adres IP odwiedzającego w celu zliczania unikalnych Użytkowników korzystających w danym momencie z Witryny
  • Informacje dotyczące przeglądarki internetowej (typ, wersja) oraz systemu operacyjnego (typ, wersja) Użytkownika
  • Godzina i czas trwania wizyty Użytkownika
  • Informacje o odwiedzonych stronach w obrębie Witryny (kategorie, gry) przez Użytkownika

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych przez Google Analytics, dostępne są na oficjalnej stronie pomocy tej usługi. Zastosowanie mają tu również zasady opisane w polityce prywatności Google. Użytkownik może też pobrać oficjalne rozszerzenie do przeglądarki, które całkowicie zablokuje działanie usługi Google Analytics.

Google Adsense

Google Adsense dostarcza reklamy, które wyświetlane są w obrębie Witryny. Dochody z reklam umożliwiają nam utrzymanie i rozwijanie Witryny, a Użytkownicy mogą korzystać z gier nieodpłatnie. Google Adsense wykorzystuje pozyskiwane informacje o Użytkowniku przeglądającym strony Witryny (Adres IP) i wykorzystuje je do śledzenia zachowania Użytkownika w Witrynie w celu lepszego personalizowania dostarczanych reklam.

Szczegółówe informacje na temat przetwarzania danych przez Google Adsense dostępne są na stronach polityki prywatności Google. Użytkownik może cofnąć zgodę na funkcje reklamowe lub zmienić swoje preferencje reklamowe na stronie zarządzania personalizacją reklam.

Google+

Google+ to portal społecznościowy dostępny pod adresem https://plus.google.com. Google+ udostępnia przycisk "+1", widoczny na stronach gier w obrębie naszej Witryny. Jeżeli Użytkownik jest zalogowany w portalu Google+, przycisk ten umożliwia podzielenie się ze znajomymi treścią znalezioną na naszej Witrynie w postaci wiadomości publikowanej na profilu Użytkownika w portalu Google+.

Google+ należy do firmy Google i zastosowanie mają tu zasady opisane w polityce prywatności Google.

Facebook

Facebook to portal społecznościowy dostępny pod adresem https://www.facebook.com. Facebook udostępnia przycisk "Lubię to!", widoczny na stronach gier w obrębie naszej Witryny. Jeżeli Użytkownik jest zalogowany w portalu Facebook, przycisk ten umożliwia podzielenie się ze znajomymi treścią znalezioną na naszej Witrynie w postaci wiadomości publikowanej na profilu Użytkownika w portalu Facebook. Jeżeli Użytkownik jest zalogowany w portalu Facebook, portal ten uzyska również informację o tym, że Użytkownik odwiedził naszą Witrynę. Facebook prowadzi rejestr wszystkich stron internetowych, na których używany jest przycisk "Lubię to!".

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych przez Facebook dostępne są na stronach polityki prywatności portalu.

CloudFlare

CloudFlare udostępnia naszej Witrynie technologię umożliwiającą optymalizację jej działania oraz zabezpiecza ją przed różnego rodzaju atakami, dbając w ten sposób jednocześnie o bezpieczeństwo naszych plików oraz o komfort Użytkowników podczas korzystania z Witryny. CloudFlare może pozyskiwać podstawowe informacje o Użytkownikach, jak adres IP, przeglądarka internetowa i system operacyjny w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania swoich usług.

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych przez CloudFlare dostępne są na stronach polityki prywatności CloudFlare (w języku angielskim).

OVH

OVH udostępnia naszej Witrynie serwery na których przechowywane są pliki z oprogramowaniem oraz bazy danych obsługujące Gryna2.pl. OVH może pozyskiwać podstawowe informacje o Użytkownikach, jak adres IP, przeglądarka internetowa i system operacyjny w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania swoich usług.

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych przez OVH dostępne są na stronach polityki prywatności OVH.

Witryny stron trzecich

W obrębie Witryny (w tym również w publikowanych grach) mogą znajdować się linki do witryn stron trzecich. Gryna2.pl nie odpowiada za treść tych witryn, a informacje przedstawione w tej polityce prywatności nie mają na nich zastosowania. Użytkownik przechodzi do witryn stron trzecich na własną odpowiedzialność i powinien zapoznać się z polityką prywatności i warunkami korzystania tych witryn.

Zmiany w polityce prywatności

Treść polityki prywatności Gryna2.pl może ulec zmianie w dowolnym momencie. Zobowiązujemy się do podania daty ostatniej modyfikacji naszej polityki prywatności na samym dole tej strony. Zalecamy, aby Użytkownik systematycznie sprawdzał naszą politykę prywatności, by być na bieżąco z nowymi postanowieniami i informacjami na temat przetwarzania danych.

Pytania dotyczące polityki prywatności

Użytkownicy mają prawo do zadawania pytań dotyczących naszej polityki prywatności. Można to zrobić poprzez ten formularz kontaktowy.

Ostatnia aktualizacja tej strony miała miejsce 25.05.2018.