Dizzy

Go! Dizzy Go!

Dizzy - Zrzut ekranu
5 8
4.6

O grze Dizzy / Go! Dizzy Go!

Dizzy - Zrzut ekranu Dizzy - Zrzut ekranu Dizzy - Zrzut ekranu

Dizzy to jedna z ikon, która towarzyszy graczom już od wielu lat. Sympatyczne jajo przeżyło przez ten czas bardzo wiele ciekawych przygód, podczas których gracz musiał wykazać się zręcznością, spostrzegawczością i całkiem sprawnie działającymi szarymi komórkami. Tym razem Dizzy jednak zabiera nas do nieskomplikowanego świata, w którym naszym głównym zadaniem jest zebranie wszystkich owoców z planszy. Wydaje się proste? W grze występują dwa rodzaje plansz - podwodna i lodowa. Na planszach podwodnych, Dizzy musi mieć się na baczności, ponieważ morskie stwory czyhają na jego życie. Na planszach lodowych natomiast występuje nietypowy system poruszania się. Dizzy się ślizga, a gracz może określić wyłącznie kierunek w którym nasze sympatyczne jajo się przemieści. Tutaj chodzi o to, aby zebrać owoce jak najszybciej, zanim upłynie limit czasu i stracimy szansę na uzyskanie bonusowych punktów!

Aby uruchomić grę, wybierz przy użyciu kursorów Go! Dizzy Go! i wciśnij ENTER. Ta gra była częścią pakietu zwanego Quatro Arcade i nie występowała jako samodzielny tytuł. W Polsce Go! Dizzy Go! było częścią kultowego pakietu Złota Czwórka.

Po najechaniu na ekran gry pojawi się podręczne menu. Umożliwia ono zmianę ustawień klawiszy, włączenie lub wyłączenie dźwięków, zapisanie i wczytanie stanu gry, a nawet możliwość rozgrywki w trybie pełnoekranowym. Dobrej zabawy!

Jeden gracz
SterowanieENTERStart